wtorek, 23 czerwca 2015

,,Próby ognia" James DashnerAutor: James Dashner
Trylogia: Więzień Labiryntu (tom II)
Tytuł: Próby ognia
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Liczba stron: 415
Okładka: miękka
e-book: nie
Cena okładkowa: 37,90
Ocena: 9/10


Witam po dłuższej przerwie i od razu przedstawiam „Próby ognia”, czyli drugi tom trylogii „Więzień Labiryntu”. Szczerze mówiąc jestem tak zachwycona, że mam problem ze sformułowaniem jakiejś sensownej recenzji, ale będę się starać!
            W tej części śledzimy dalsze losy Thomasa i jego przyjaciół, a także poznajemy kilka nowych postaci. Spróbuję opisać tę część bez spoilerów. Streferzy poddani zostali kolejnej próbie, a główny bohater powoli zaczyna odzyskiwać wspomnienia. Kiedy wydaje się, że najgorsze już za nimi, następuje  zwrot akcji i wywraca wszystko do góry nogami. Takie zwroty następują, o ile dobrze liczę, aż trzy razy. Kiedy docierają już do wyznaczonego przez DRESZCZ celu… NIGDY nie możesz być pewnie, że to już koniec. 
           Próba, która z początku wydawała mi się zbyt łatwa i bardzo powierzchowna, na koniec zmieniła się w coś, co od samego początku chciałam przeczytać w tej książce.
Dokładnie tak jak w poprzedniej części, Dashner wykazał się niezwykłą zręcznością w dobieraniu i opisywaniu emocji. Moim zdaniem, jest to największy puls tego dzieła. Fabuła również w niczym nie ustępuje pierwszemu tomowi. Równie nieprzewidywalna i zapierająca dech w piersiach. Język jest równie przystępny, co w „Więźniu Labiryntu”.
Naprawdę polecam wszystkim bardzo serdecznie. Przepraszam, że tak krótko, ale moim zdanie książka jest IDEALNA i nie ma co się za bardzo rozpisywać ;) ~Thalia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz