piątek, 5 lutego 2016

Nowosci wydawnictwa Psychoskok | luty 2016

Szukasz czegoś do poczytania na luty? Wydawnictwo Psychoskok proponuje bardzo szeroki wachlarz nowości, niesamowicie różnorodnych gatunkowo. Może któraś z pozycji Cię zainteresuje? 

Zatarty ślad. O 10 kwietnia 2010 r
Roman Misiewicz

Liczba stron: 140
Format: druk, ebook          
ISBN:   9788379004805

Książka opowiada o wydarzeniach do jakich doszło w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku. Jest ona przede wszystkim oparta na zeznaniach, oraz  relacjach świadków tamtych zdarzeń. Ukazuje niemal minuta po minucie historię związaną  z odlotem z Okęcia i przylotem na Siewiernyj polskich samolotów. Konkluzje jej autora są jednak całkowicie odmienne niż te zawarte w Raporcie MAK, Raporcie Millera, czy ustaleniach poczynionych przez Zespół Parlamentarny Antoniego Macierewicza.


Każdy może zarobić milion
Mariusz Sander

Liczba stron: 98
Format: druk, ebook
ISBN:   9788379004898

Jak zadbać o własne finanse? Czy każdy może stać się bogaczem? Czy potrzeba do tego specjalnych predyspozycji? A może zarządzania finansami można się nauczyć? „Każdy może zarobić milion” to poradnik, z którego dowiesz się, jak rozpoznać drogę do finansowej niezależności. Jak operować gotówką, by ją pomnażać. Kiedy warto inwestować, jak uczyć się na błędach i jak wyciągać wnioski z nieudanych inwestycji. Choć edukacja finansowa – według autora – powinna rozpoczynać się już na poziomie nauki szkolnej – zawsze jest dobry moment na to, by coś zmienić w swoim życiu. Zwłaszcza jeśli to zmiana ku niezależności i wolności finansowej – tak bardzo upragnionej przez każdego z nas. Z poradnika dowiesz się o błędnej edukacji – zarówno tej szkolnej jak i domowej; sprawdzisz, czy ulegasz stereotypowemu myśleniu, a twoja mentalność bardziej przypomina bidaka niż bogacza. Sukces w finansach nie zależy wyłącznie od szczęścia. To ciężka praca, ale również odpowiednie nastawienie i predyspozycje psychiczne, bowiem „bieda i bogactwo są stanem umysłu”.

Sekrety umarlaków
Jonathan Gray

Liczba stron: 388
Format: druk, ebook
ISBN: 9788379004010

„Sekrety umarlaków” Jonathana Gray’a to fascynująca książka. Autor próbuje przekonać czytelników, że nasi praprzodkowie stworzyli cywilizację, której zaawansowania jeszcze nie udało się nam w pełni poznać, a tym bardziej dogonić.
Jeśli byśmy potraktowali poważnie i uwierzyli w zebrane świadectwa wszystkich starożytnych narodów, to okazałoby się, że wcześniejsza historia ludzkości była naprawdę pasjonująca. Była to „Złota Era” niezwykle zaawansowanej cywilizacji, era gigantów posiadających przewyższającą nas inteligencję i technologię. Starożytne księgi potwierdzają, że już od dawna ludzie posiadali niezwykłe zdolności.
Co się z tym wszystkim stało? Ówcześni ludzie najprawdopodobniej doprowadzili do zagłady stworzonej przez siebie cywilizacji. Cudem jest jednak to, że pomimo niszczenia śladów i dowodów naszej przeszłości, tysiące rzeczy przetrwało.
Książka jest podzielona na dwie części. W pierwszej, fabularyzowanej, autor pisze o teoriach dotyczących upadku tamtego „Superświata”. Druga zawiera dowody na to, że ów świat istniał.


Historia języka niemieckiego
Norbert Morciniec


Ilość stron: 265
Format: ebook
ISBN: 978-83-7900-500-0

„Historia języka niemieckiego” Norberta Morcinca to książka dająca przegląd dziejów języka niemieckiego od czasów pojawienia się pierwszych tekstów staroniemieckich aż po czasy współczesne.
Prezentacja zawiera rozdziały o języku niemieckim wśród innych języków germańskich oraz o przyczynach zmian językowych. Rozdziały poświęcone poszczególnym etapom rozwoju języka poprzedzone zostały krótkim omówieniem dziejów polityczno-społecznych epoki, bez których trudno byłoby w pełni zrozumieć zjawiska i przemiany zachodzące w języku. Wybory tekstów dołączone do każdego z głównych rozdziałów mają unaocznić czytelnikowi charakter i stan rozwoju języka w poszczególnych okresach. Książkę zamyka rozdział o tendencjach rozwojowych współczesnego języka niemieckiego. Chociaż pozycja ta zaadresowana jest głównie do studentów, to skorzystać z niej mogą również wszyscy zainteresowani dziejami języka naszego zachodniego sąsiada.
Jak dostać się do 1% najlepiej zarabiających w czasach kryzysu?
Łukasz Fabian

Ilość stron: 194
Format: ebook
ISBN: 978-83-7900-482-9

„Jak dostać się do 1% najlepiej zarabiających w czasach kryzysu?” Łukasza Fabiana to poradnik z dziedziny finansów osobistych, rozwoju osobistego.
Pracujesz od rana do wieczora i czujesz, że niewiele z tego masz? Jesteś pracownikiem korporacji i boisz się, że za parę lat zastąpi Cię komputer? Chcesz zarabiać więcej i jednocześnie mieć czas dla siebie i rodziny? Ta książka jest dla Ciebie! Dowiesz się z niej miedzy innymi: jak zarabiać kilka razy więcej pracując tę samą ilość godzin. Jak przygotować się na rewolucję automatyzacji i jak się przebranżowić zanim będzie za późno. Jakie umiejętności zdobywać, by zawsze być w cenie. Jak budować swój majątek bez względu na kryzysy finansowe. Ta publikacja dostarczy wiedzy czytelnikowi na temat tego co wiedzą bogaci, a co nie pozwala biednym wyjść pułapki średniego dochodu oraz jak zmienić swoją mentalność, aby pracowała dla Ciebie a nie przeciwko.
Autor tego poradnika jest właścicielem firmy działającej w sferze nowoczesnej edukacji. Dzięki swojej książce chce pomóc ludziom odnaleźć się w szybko zmieniającym się otoczeniu biznesowym.


Mozaika
Małgorzata Chaładus

Ilość stron: 312
Format: ebook
ISBN: 978-83-7900-476-8
Wkrótce w księgarniach

Na Mozaikę składa się wiele postaci. Są tu dwie siostry, Magda i Wanda, które trochę się od siebie oddaliły. Po wypadku Wandy Magda zaczyna zastanawiać się nad ich wzajemnymi stosunkami. Wracają wspomnienia o młodości, popełnionych błędach, dawnych znajomych. Pogrzeb Wandy staje się okazją do refleksji dla osób, które tak czy inaczej zetknęły się z nią. Córka Wandy, Malwina, tęskni za możliwością dojrzalszych kontaktów z matką. Partner Wandy, Patryk, nie ma pewności czy był przez nią kochany. Darek, syn Magdy i ulubieniec Wandy, boleje nad śmiercią ciotki, ale uczucie żalu przesłania fascynacja pierwszą miłością. Prawdziwej miłości szukają w tej powieści wszyscy. 


Projekt Omega
Derek Edwards

Ilość stron: 358
Format: ebook
ISBN: 978-83-7900-513-0
Wkrótce w księgarniach

Projekt Omega” autorstwa Dereka Edwardsa to powieść science-fiction. Grupa badaczy i naukowców od lat szuka odpowiedniego miejsca, aby zapewnić ludzkości alternatywne miejsce do życia.
David i Monique, jedno z czterech małżeństw wybranych do projektu „Omega”, wiodą spokojne, normalne życie. Nie spodziewają się zupełnie, co w niedalekiej przyszłości zafundują im ludzie z tajemniczego ośrodka badawczego, ukrytego pod nazwą brzmiącą dość banalnie – Ośrodek Badań Naukowych Nad Zdrową Żywnością
Młode małżeństwo spodziewa się pierwszego dziecka, jednakże nie spodziewają się, że zostaną niebawem pierwszymi mieszkańcami odległej o sześć tysięcy lat świetlnych, planety DE.
Po wielu latach prób i ciężkiej pracy wielu osób, udaje się wreszcie doprowadzić do finalizacji projektu „Omega” i pierwsze „obiekty” trafiają na odległą planetę …


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz