czwartek, 29 grudnia 2016

"Odprowadzam cisze" Alicja Maslowska-BurnosAutor: Alicja Masłowska – Burnos
Tytuł: Odprowadzam ciszę
Tytuł oryginalny: Odprowadzam ciszę
Seria: Trylogia ciszy
Tom: 2
Liczba stron: 297
Wydawnictwo: Psychoskok
Premiera: 10 października 2016
Ocena: 7/10

„ Człowieka nie da się zniszczyć, człowieka nie są w stanie zniszczyć żadne rany, ani jakiekolwiek cierpienie, bo człowiek jest silniejszy niż się jemu wydaje, ty jesteś znacznie silniejsza niż się tobie wydaje.”
            Pamiętacie poprzednią książkę pani Alicji, którą miałam przyjemność czytać kilka miesięcy temu i opowiedzieć Wam o niej? Jeśli nie, to poprzednia recenzja znajduje się tutaj. Dzisiaj mam dla Was drugą część tej nieprzeciętnej trylogii.
            Maja Karewicz po stracie dziecka i odwołaniu ślubu z Adamem jest w rozsypce. Próbuje pozbierać się po tej tragedii, jednak problemy tylko się piętrzą, zamiast ustępować. Oszuści z „Medical” nadal próbują mieszać jej w życiu i doprowadzić kobietę na samo dno. Czy Maja upora się ze swoimi lękami i uda jej się ułożyć życie z Adamem?
            Z niecierpliwością czekałam na ten tom i nie zawiodłam się. Autorka zdecydowanie sprostała moim oczekiwaniom. Ciągłe wzloty i upadki bohaterki oraz częste zwroty akcji dają książce niesamowitą dynamikę.
„Masz w sobie moc, siłę, taką siłę, która może wszystko zmienić, wszystko naprawić.”
            Autorka bardzo dobrze oddała wewnętrzną walkę poszczególnych bohaterów, ich psychika (zwłaszcza Mai) są ładnie rozbudowane. Dochodzą nowe postaci, również bardzo ludzkie i autentyczne.
            W takiej książce oczywiście nie mogło zabraknąć wątku gejowskiego i śmierci. No i nie zabrakło. Również takie tematy nie są obce autorce i wplotła je w fabułę.
            „Odprowadzam ciszę” pod względem umiejętności pisarskich ani na krok nie ustępuje swojej poprzedniczce. Jest równie dobrze napisana, wciągająca. Czyta się szybko i bardzo przyjemnie (poza kilkoma błędami, które wyłapałam, ale to się przecież zdarza).
            Zdecydowanie polecam. Książka warta uwagi. Ciekawe połączenie erotyku z kryminałem. Warto przeczytać!
„Czasami trzeba się pogodzić z tym, co los nam daje, czasami trzeba coś stracić, żeby później potrafić docenić to, co się ma.”


Za książkę bardzo dziękuję wydawnictwu Psychoskok.


1 komentarz:

  1. Choć nie przepadam z tego typu książkami, muszę przyznać że ma w sobie coś jednocześnie dołującego jak i motywującego.

    Pozdrawiam i życzę powodzenia! ^^

    OdpowiedzUsuń