czwartek, 30 marca 2017

BOOKTOUR: "Za zadne skarby" Vera FalskiAutor: Vera Falski
Tytuł: Za żadne skarby
Tytuł oryginalny: Za żadne skarby
Liczba stron: 437
Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 6 maja 2015
Ocena: 7/10

Ewa spełniła swoje marzenie – wyrwała się z małej mazurskiej wsi, skończyła mikrobiologię. Właśnie wybiera się na staż naukowy do Paryża. Ma też całkiem sensownego faceta. 
I nagle wszystko się kończy. Jeden telefon uruchamia bieg zdarzeń, jakich Ewa nigdy by się nie spodziewała. Dziewczyna wraca do zaściankowej rzeczywistości, do pijącego ojca i chorego brata. Przed nią wiele problemów, ale też miłość do utraty tchu. Co zrobi Ewa? Jedno jest pewne: za żadne skarby się nie podda!
Gdy zaczęłam lekturę „Za żadne skarby”, odniosłam wrażenie, że jest to bardzo nudna i przewidywalna książka. Nic bardziej mylnego. Autorka stopniowo wprowadza czytelnika w zaskakujący, brutalny, nieznany, a zarazem piękny świat bogatych ludzi. Choć z początku wydaje się przeciętna, to gdy tylko do gry wchodzi Aleksander Kropiwnicki, książka nabiera tempa.Powieść zdecydowanie należy do lekkich i przyjemnych. Jest świetna na długie, chłodne wieczory. Gwarantuje chwile relaksu i zapamiętania w spokojnym (albo i nie ) życiu mieszkańców Wężówki.


Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję Sandrze z bloga Miłość do czytania, która zorganizowała Book Tour z książką Very Falski. Tutaj znajdziecie linki do recenzji pozostałych uczestników akcji. :D  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz