czwartek, 8 czerwca 2017

"Milosc do trawy" Michal Krupa

 


Autor: Michał Krupa
Tytuł: Miłość do trawy
Tytuł oryginalny: Miłość do trawy
Liczba stron: 179 ( 1 cm )
Wydawnictwo: Psychoskok
Data wydania: 15 maja 2017
Ocena: 4/10


           
            Krzysztof posiada nietypową umiejętność. Potrafi wejść w kontakt z trawą. Dzięki tej niecodziennej umiejętności poznał swoją dziewczynę, Monikę. Jednak ich wspólna sielanka nagle się kończy za sprawą snu Krzysztofa, który postanawia wyruszyć w podróż, aby dowiedzieć się czy jemu i jego ukochanej nie zagraża niebezpieczeństwo. Czy odnajdzie odpowiedzi na pytania, które go nurtują?
            Książka zapowiadała się naprawdę ciekawie. Oryginalny pomysł, umiejętności zupełnie inne od tych powszechnie znanych. Dodatkowym plusem są również nawiązania do dawnych polskich wierzeń, jeszcze sprzed czasów Mieszka I. Niestety na tym kończą się zalety tej książki i bardzo nad tym ubolewam, bo mogła być naprawdę wyjątkowa.
            „Miłość do trawy” niestety jest bardzo przewidywalna. Po przeczytaniu 1/3 książki już wiedziałam jak się skończy. A miałam taką dużą nadzieję na to, że się mylę. Momentami była również nudnawa. Krzysztof leżał na tej trawie i leżał, i przeżywał tą swoją nirvanę, i… No właśnie. Nic. Odpowiedzi same nagle pojawiały się w jego głowie, prawie że bez żadnego wysiłku. Poszukiwania które miały zaważyć o jego dalszym życiu trwały zaledwie kilka dni i jedyne co mu dolegało to ból nóg i niewiele jedzenia. Aha.
            Książka jest niesamowicie krótka, a jednak strasznie długo ją czytałam i nawet nie jestem w stanie powiedzieć dlaczego. Strona językowa książki nie jest zła, ale jednocześnie czytając ją miałam wrażenie, że muszę się przedzierać z maczetą przez dżunglę.
            Jednak zdecydowanie na plus mogę również dopisać okładkę. Jest bardzo ładna, minimalistyczna, a jednocześnie przekazująca to co jest w jej wnętrzu. Zdecydowanie jedna z najlepszych okładek tego wydawnictwa.  

Za możliwość przeczytania książki, dziękuję wydawnictwu Psychoskok
2 komentarze: