wtorek, 18 listopada 2014

,,Rywalki" Kiera Cass


Autor: Kiera Cass 
Seria: Selekcja (tom I)
Tutuł: Rywalki
Wydawnictwo: Jaguar
Liczba stron: 333
Okładka: miękka
           

            Tę książkę kupiła na początku miesiąc, przy okazji klasowego wyjazdu do kina. Już od jakiegoś czasu na nią ,,polowałam”, więc gdy mieliśmy wolną chwilkę (tzn. godzinę), musiałam zahaczyć o empik.
            Książka opowiada historię nastoletniej Americi, która w zhierarchizowanym społeczeństwie jest zaledwie piątką. Piątki są artystami. Ami pięknie śpiewa, oraz gra na wielu instrumentach. Mimo, że jest biedna uważa się za szczęśliwą. Wiedzie spokojne życie piątki, kochających rodziców, rodzeństwo, oraz wspaniałego chłopaka, o którym jednak nikt nie wie. W jej rodzinnym państwie Illéi, panuje zwyczaj, że królewscy synowie, tuż po ukończeniu 18 lat, organizują Eliminacje. Polegają one na tym, że do wszystkich dziewczyn w kraju między 16, a 20 rokiem życia rozsyła się formularze udziału. Spośród wszystkich kandydatek losuje się 35 dziewczyn, które pojadą do pałacu i poznają księcia, a jedna z nich zostanie jego żoną. Przez splot różnych zdarzeń, Ami postanawia zgłosić się do konkursu, ale nie wierzy w to, że zostanie wylosowana, jednak książe Maxon zaplanował dla niej coś zupełnie innego…
            Książka jest bardzo wciągająca, dobrze napisana. Czyta się ją szybko i przyjemnie. Mimo swojej tematyki, akcja momentami jest dość szybka i pomijając fragmenty, w których główna bohaterka opowiada o swoich uczuciowych rozterkach, dość dużo się dzieje.
 Historia jest bardzo wzruszająca, ale momentami także zabawna.
Chyba największym minusem są przewidywalność i sama fabuła. Chociaż może niektórzy uzlają to za cenną wskazówkę lub przestrogę. W książce bardzo wyraźnie pokazana jest pustka i sztuczność niektórych kandydatek, ale zdecydowanie nie jest to przedstawione w sposób nudny. Widać ludzki problem – to, że wielu bardziej interesują pieniądze, bogactwo i władza, niż drugi człowiek.
            Na pewno nie każdemu spodoba się ta książka. Jest to historia dla dużych dziewczynek, które pragną powrócić na moment do baśniowego świata, który znają z dzieciństwa. Przystojny książe i dama w opałach. I jak tu ich nie kochać? Kolejną grupą, która na pewno sięgnęłaby po tę książkę, są wielbicielki wszelkiego rodzaju romansów. Podsumowując jest to powieść głównie dla dziewczyn, które posiadają romantyczną duszę. Nie wiem, czy Was przekonałam, ale ja na pewno sięgnę po następny tom.


DZIĘKUJĘ ZA 500 WYŚWIETLEŃ! Normalnie nie wiem jak Wam się odwięczyć, jesteście kochani. <3 Szczerze mówiąc nie spodziewałam się, że ktoś w ogóle będzie tu wchodził. Jeszcze raz Wam dziękuje i proszę o komentarze, a zaraz potem zapraszam na facebooka Maniaczka w Krainie Książek i twittera Maniaczka w Krainie książek ~Thalia 

2 komentarze: