wtorek, 11 sierpnia 2015

,,Dar Julii" Tahereh Mafi

Autor: Tahereh Mafi
Seria: Dotyk Julii (tom III)
Tytuł: Dar Julii
Wydawnictwo: Otwarte
Liczba stron: 383
Okładka: miękka
e-book: tak
Cena okładkowa: 34,90
Ocena: 8/10

            No i oto ostatni tom tej serii. Koniec przygód Julii. Właśnie skończyłam czytać i strasznie trzęsą mi się ręce. Chyba nie ma, co przeciągać, więc od razu przejdę do rzeczy.
            Wiemy już z poprzedniej części, że Aaron nie jest dokładnie taki, za jakiego się podaje. Poznaliśmy część jego historii już wcześniej. Wiemy również, że Julii i Adamowi nie wiedzie się zbyt dobrze. W tym tomie, Julia powraca do bazy i obawia się o życie swoich przyjaciół, którzy mogli zginąć podczas minionej bitwy. Postanawia zemścić się na Andersonie za krzywdy, których przez niego doznali Winston, Brendan, Ian, Emory, Adam, Werner oraz ona sama. Aby tego dokonać ciężko trenuje razem z przyjaciółmi, którzy zgodzili się jej pomóc. Czy Julii uda się całkowicie pokonać strach i odrazę do siebie samej? Czy dotrzyma danych obietnic? I jak potoczą się jej relacje z Adamem i Aaronem?
            To jest zdecydowanie moja ulubiona część. Julia w końcu bierze się w garść, zaczyna działać. Podejmuje kluczowe decyzje dotyczące zarówno jej samej, jak i całego świata. Właściwie „Dar Julii” bardzo przypomina mi „Kosogłosa”. Chyba do tej pory nie wspominałam, że kocham Kenji’ego? Tak, to moja ulubiona postać, w całej trylogii.
            Ostatnia część jest zdecydowanie najlepsza ze wszystkich. Nie wiem, o co chodzi, ale ostatnio czytam same dobre książki. Gdy teraz porównuję pierwszą i ostatnią część, widzę, jaką pracę wykonała autorka. Jak drastycznie zmieniła się fabuła. Nie wiem, czy zrobiła to celowo, czy też nie, jednak, jeśli tak było, to Tahereh Mafi, jest genialną kobietą. Jeśli jednak wszystko ewoluowało w czasie tworzenia, to oznacza, że bardzo się ona rozwinęła. Naprawdę podoba mi się to, że w tej serii każdy tom jest lepszy (a nie odwrotnie). Chyba w końcu mogę powiedzieć, że książka bardzo mi się podoba i mogę ją polecić wszystkim zainteresowanym.

Zapraszam do komentowania i po raz kolejny przypominam o konkursie. Zostało już tylko kilka ostatnich dni. (jeśli nikt się nie zgłosi do tego czasu, to przedłużę konkurs i trochę zmienię zasady udziału, ale nas6ępnym razem odwołam, więc uważnie śledźcie zakładkę Konkursy!) ~Thalia  

5 komentarzy:

 1. Książka naprawdę dobra, czytałam jakiś czas temu i polecam każdemu :)

  Zapraszam do siebie :)

  https://www.facebook.com/pages/Ksi%C4%85%C5%BCkomaniacy/822672187794113

  http://recenzjeksiazkomaniacy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze nie zabrałam się za pierwszą część, ale wiem, że mnie nie zawiedzie ^^ Fajnie piszesz, bd wpadać częściej *.*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, cieszę się, że Ci się podoba, nawet nie wiesz, ile to dla mnie znaczy ❤

   Usuń
 3. Zaczynam nabierać chęci na te trylogie. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeczytałam dzisiaj pierwszą część i zakochałam się <3 Zastanawiam się czemu wcześniej nie sięgnęłam po tą serię :D

  OdpowiedzUsuń